Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
20/03/2016 - 08:30

Cuda w Muszynie? Gigantyczne pisklaki

Chociaż kalendarzowa wiosna rozpocznie się za dwa dni w Muszynie już można odczuć wiosenno-świąteczny nastrój. W centrum miasta zostały ustawione niecodzienne świąteczne ozdoby. Są to gigantyczne pisanki oraz ogromne pisklęta. Już narodziły się miejskie legendy, które głoszą, że każdy kto pogłaska kurczaczka będzie miał szczęście na cały rok!

- Jak to się zwykło mawiać w każdej legendzie jest ziarnko prawdy więc dlaczego nie spróbować - zachęca do odwiedzenia uzdrowiska i głaskania wielkich pisklaków Arakadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu.

Okazuje się, że będzie to wymagało pewnej spostrzegawczości. Bo - jak podkreśla Cycoń - pisklęta są młode i pełne werwy.

- Już rozbiegły się po mieście i trzeba je znaleźć. Wiemy jedno. Lubią atrakcje tak samo jak turyści więc pewnie będzie można je znaleźć, przy jakimś szczególnym miejscu.

Aby udowodnić, że rzeczywiście muszyńskie pisklaki przynoszą szczęście Gmina Muszyna przy współpracy z Centrum Zdrowia i Rekreacji Geovita w Złockiem ogłosiły konkurs! Zasady są proste. Należy zrobić sobie ciekawe zdjęcie z pisklakami oraz przesłać je na adres: [email protected]

- Zdjęcia zostaną zamieszczone na profilu Facebooka Muszyna w Necie. O tym kto zwycięży zadecydują internauci poprzez ilość oddanych głosów na najfajniejsze zdjęcia. Do wygrania weekendowy pobyt w Centrum Zdrowia i Rekreacji Geovita w Złockiem oraz  gadżety niespodzianki. Termin nadsyłania zdjęć upłynie 29 marca - dodaje Arkadiusz Cycoń.  

(ami)

Fot:UM i GU MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)