Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
10/03/2016 - 18:15

Czy w Łabowej będzie podstacja sądeckiego pogotowia?

Gmina Łabowa planuje dokończenie remontu ośrodka zdrowia przy pomocy środków zewnętrznych. Miałoby się też w nim znaleźć miejsce dla podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Jej uruchomienie skróciłoby o znacząco czas dojazdu do chorego. O jej powstaniu ma zadecydować wojewoda małopolski.

Droga krajowa nr 75 to jedna z tras, gdzie często dochodzi do groźnych wypadków drogowych. Pomocy poszkodowanym  w wypadkach często udzielają strażacy z miejscowych jednostek OSP. Aby skrócić czas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia, władze gminy i sądeckie pogotowie chcą powstania podstacji w Łabowej. Argumentują, że podstacja w Nawojowej działa jedynie do godz. 19.00, a do nocnych wypadków wysyłany jest ambulans z Nowego Sącza lub Krynicy-Zdroju.

Karetkę chętnie widziałby u siebie wójt gminy, Marek Janczak:

- Prowadzimy też obecnie rozmowy na temat podziału budynku. Musimy się porozumieć co do tego, którą część przejmie pogotowie, A którą  ośrodek zdrowia. W tym temacie odbyły się już spotkania w Starostwie Powiatowym i w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym. Teraz czekamy na ostateczną decyzję wojewody małopolskiego. Natomiast jeśli o dokończenie remontu ośrodka zdrowia jest on uzależniony od pozyskania przez urząd środków unijnych. Do zmodernizowania pozostały pomieszczenia wewnątrz budynku.

(rob)

Fot. archiwum sadeczanin. infoDziękujemy za przesłanie błędu