Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
30/06/2016 - 14:00

Dyrektor pośredniaka zwolniony. Miasto huczy od plotek

Bogdan Gołyźniak nie jest już dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy. Mimo że sam złożył rezygnację, umowa o pracę została z nim rozwiązana na podstawie jednego z przepisów Ustawy o pracownikach samorządowych. Dlaczego? Bo skazany został za przestępstwo...

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, dyrektor PUP został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Bogdan Gołyźniak był wieloletnim dyrektorem pośredniaka, sprawował też w poprzedniej kadencji mandat radnego Grybowa.

O kulisy jego odejścia spytaliśmy Marię Olszowską, rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Czekamy również na odpowiedź rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czy dyrektor sam złożył rezygnację czy został zwolniony przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego?

Dyrektor PUP sam złożył wypowiedzenie, ale przez wzgląd na okoliczności sprawy, umowa o pracę została rozwiązana na podstawie przepisu 6a Ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o Pracownikach samorządowych.

Co było powodem zwolnienia?

Powodem rozwiązania umowy była informacja o prawomocnym skazaniu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Czy miało na to wpływ, że został zatrzymany przez policję będąc pod wpływem alkoholu?

Powodem był wyrok skazujący.

Jak starosta Marek Pławiak ocenia dotychczasową pracę Bogdana Gołyźniaka?

Starosta Marek Pławiak pozytywnie ocenia pracę pana Bogdana Gołyźniaka na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Warto wiedzieć:
Art. 6a. W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe zastępcy wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, wicestarosty, członka zarządu powiatu, marszałka województwa, wicemarszałka województwa, członka zarządu województwa, skarbnika gminy, skarbnika powiatu, skarbnika województwa, sekretarza gminy, sekretarza powiatu, sekretarza województwa, przewodniczącego zarządu związku jednostek samorządu terytorialnego, członka zarządu związku jednostek samorządu terytorialnego, burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, członka zarządu dzielnicy m.st. Warszawy lub pracownika samorządowego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę na stanowisku urzędniczym, doradcy lub asystenta właściwy organ jednostki samorządu terytorialnego lub związku jednostek samorządu terytorialnego albo podmiot wykonujący czynności z zakresu prawa pracy wobec pracownika samorządowego odwołuje go lub rozwiązuje z nim umowę o pracę za wypowiedzeniem najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym uzyskał informację o fakcie prawomocnego skazania.

(JB), fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu







Dziękujemy za przesłanie błędu