Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
14/09/2016 - 07:25

Dyrektor szpitala Artur Puszko odebrał Tarczę Herbową

Uroczystość zorganizowano podczas wtorkowej sesji (13. 09.) rady miasta. Wzięła w niej udział spora delegacja pracowników szpitala a sam wyróżniony Artur Puszko nie potrafił ukryć wzruszenia. Podkreślał, że na sukces Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu pracują na równi wszyscy pracownicy.

- Między numerem szpitala a numerem mojego domu jest różnica tylko jednej cyferki – zażartował na wstępie wiceprezydent Jerzy Gwiżdż składając dyrektorowi gratulacje w imieniu Urzędu Miasta.

- Chciałbym przypomnieć, że pan dyrektor jest przede wszystkim lekarzem, specjalistą w zakresie pediatrii, specjalistą w zakresie organizacji służby zdrowia. Ale przede wszystkim pan dyrektor Puszko jest prawdziwym człowiekiem przez duże „c”. I tutaj bardzo pasuje powiedzenie Renarda, że ideał życia nie polega na spełnianiu własnego obowiązku, ale na umiłowaniu go – podkreślał Gwiżdż.

Zobacz też: Tarcza herbowa dla dyrektora szpitala. Czym się Artur Puszko zasłużył?

- Również się zaniepokoiłem widząc na sali związkowców, bo ich widok nie wróży nic dobrego, ale dziś wydaje się, że jest inaczej – zaczął w równie żartobliwym tonie sam Puszko nawiązując do uwag Bożeny Jawor, która zastrzegała że na wstępie nie zauważyła licznej grupy przedstawicieli pracowników szpitala.

Potem Artur Puszko podziękował wszystkim pracownikom kierowanego przez siebie szpitala zastrzegając, że jest ich w sumie około tysiąc a sam szpital jest jednym z największych zakładów pracy w Nowym Sączu. Kolejne podziękowania skierował do swojego zastępcy odpowiedzialnego za sprawy administracyjne, czyli do Lidii Zelek podkreślając jej ogromny wkład w rozliczaniu unijnych dotacji.

Żartobliwie  podziękował też Urzędowi Marszałkowskiemu, organowi założycielskiemu szpitala w Nowym Sączu za to, że Urząd ma środki „które można wyrwać” dla sądeckiej placówki.

Zobacz też:Rewolucja w sądeckim szpitalu! Inwestycja będzie gonić inwestycję

Podziękował również władzom i radzie miasta za wsparcie finansowe i za jednogłośne głosowanie za przyznaniem mu Tarczy Herbowej.

Tę jednogłośność dyrektor uznał za swój największy sukces.

W odpowiedzi przewodnicząca rady miasta życzyła Arturowi Puszce zdrowia, które jest niezbędne do tego, by dyrektor nadal mógł taks skutecznie dbać o zdrowie sądeczan.

Ewa Stachura [email protected] Fot.: ES

Tarcza herbowa dla dyrektora Puszko


Dziękujemy za przesłanie błędu