Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
20/05/2016 - 13:30

Dzień Strażaka w Wojnarowej z orkiestrą dętą i mażoretkami

Defilada, uroczysty apel i orkiestra dęta z mażoretkami, to tylko niektóre atrakcje obchodów dnia Strażaka w gminie Korzenna. Druhowie i lokalna społeczność będą hucznie świętować na stadionie w Wojnarowej.

W najbliższą niedzielę, 22 maja warto odwiedzić Wojnarową, gdzie na palcu placu przy miejscowej szkole o godzinie 13-tej rozpoczną się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Jak zapewniają organizatorzy, szykuje się moc atrakcji.   

Najpierw przewidziano defiladę, która z parkingu przy stadionie w Wojnarowej przemaszeruje do miejscowego kościoła, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji strażaków i ich rodzin.  Po uroczystym apelu na przyszkolnym placu, który zaplanowano na godzinę  14.30 rozpoczną się występy artystyczne z udziałem Orkiestr Dętej OSP Mogilno, mażoretek, grupy tańca nowoczesnego Ambrozja, solistów grupy wokalnej z Wojnarowej i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej.

Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. darmowy dmuchany plac zabaw, samochodziki dla najmłodszych. Nie zabraknie też pokazów i strażackiej grochówki.

(ami)

fot: OSP WojnarowaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe