Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
20/04/2016 - 11:35

Egzamin gimnazjalny z języka obcego. Bułka z masłem?

Test z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym zakończył trwający trzy dni egzamin gimnazjalny. Uczniowie, którzy dobrze zdadzą egzamin będą mieli okazję dostać się do najlepszych szkół średnich.

Egzamin jest obowiązkowy, więc każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Bardzo ważny jest również wynik końcowy, który będzie brany pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych – mówi Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W tym roku w całej Polsce egzamin zdawało 360 tys. gimnazjalistów z prawie 7 tys. szkół. Przez kolejne trzy dni uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną, czyli językiem polskim, wosem i historią (18 kwietnia), przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi (19 kwietnia), a na zakończenie przystąpili do testu z języka obcego (20 kwietnia). Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że największą popularnością cieszył się język angielski, który wybrało aż 81 proc. zdających.

–  Najmniej wszyscy obawiają się testu z języka obcego. Mamy osiem godzin języka angielskiego. Zazwyczaj wszystkie próbne testy pisaliśmy na sto procent – powiedziała przed egzaminem Magdalena Kościółek, uczennica Gimnazjum Akademickie im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, w Nowym Sączu do egzaminu przystąpiło 936 uczniów (835 w gimnazjach publicznych i 101 w gimnazjach niepublicznych). Najwięcej w Gimnazjum nr 11 im. Adama Mickiewicza – aż 168.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu