Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
03/10/2016 - 18:05

Florynka: 5 osób rannych w autobusie zepchniętym z drogi przez tira [Zdjęcia]

Policjanci do późnej nocy zbierali ślady w miejscu groźnego wypadku we Florynce. TIR wymusił tam pierwszeństwo na autobusie firmy Voyager. Autobus wypadł z drogi i się wywrócił. Pięciu pasażerów trafiło do szpitali.

Do dramatu doszło dziś (w poniedziałek 3 października) przed godziną siedemnastą. Poszkodowanych w wypadku we Florynce pasażerów przewieziono do szpitali w Nowym Sączu i Gorlicach. Dwoje już wyszło ze szpitala, ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

Zobacz też: Voyager: Zarząd Dróg Wojewódzkich ma gdzieś ludzi...

Trzy osoby jeszcze są badane. Jedna w Gorlicach i dwie w Nowym Sączu.

Od tego, jakie będą ich obrażenia, czy lekkie czy poważne zależy ostateczna kwalifikacja zdarzania, czy będzie to wypadek, czy kolizja. Od tego zależą losy sprawcy. W pierwszym przypadku o jego losie zadecyduje Sąd, w drugim zostanie jedynie ukarany mandatem i utrata punktów.

- Zawinił kierowca TIRA, który wymusił pierwszeństwo na kursowym autobusie firmy Voyager na trasie Grybów – Krynica Zdrój. Obaj kierowcy byli trzeźwi – informuje oficer prasowy policji w Nowym Sączu.

W sumie autobusem jechało ośmiu pasażerów. Droga była przez dłuższy czas zablokowana. Strażacy musieli miejsce wypadku pokryć piana gaśniczą, bo z autobusu wyciekało paliwo.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Florynka: 5 osób rannych, TIR wymusił pierwszeństwo na autobusie. O krok od pożogi!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)