Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
30/06/2016 - 09:30

Grybów: Więcej miejsc postojowych w centrum miasta

Przy ul. Jakubowskiego w Grybowie uruchomiono nowy parking, na którym może stanąć ponad dwadzieścia samochodów. Obecnie w mieście jest około 120 miejsc parkingowych.

O tym, jak potrzebne są miejsca parkingowe w każdym mieście, wie chyba każdy kierowca, który w godzinach szczytu szuka wolnego skrawka terenu, na którym mógłby zostawić samochód.

Nowy parking w Grybowie powstał na placu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i ta spółka nim zawiaduje. Od poniedziałku do piątku parking jest płatny. Kierowcy, którzy będą tam parkowali zapłacą złotówkę za godzinę. Opłaty pobiera „komunalka”.

Dla rodzin załatwiających sprawy pogrzebowe parking jest bezpłatny. Nie trzeba też płacić w sobotę i niedzielę.

Nowe miejsca parkingowe w Grybowie

Utworzenie parkingu w tym miejscu było wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu i oczekiwaniom mieszkańcom. Znajduje się on nieopodal centrum miasta oraz Szkoły Podstawowej nr 1 (grybowskiej tysiąclatki).

- Uważam, że lokalizacja tego parkingu jest bardzo dobra i mam nadzieję, że w niedługim czasie parking będzie cieszył się dużym zainteresowaniem – powiedział Sądeczaninowi.info burmistrz Paweł Fyda, burmistrz Grybowa.

Wyremontowano też parking zlokalizowany przy ul. Bema dla mieszkańców tamtejszego osiedla. Jest tam piętnaście miejsc.

Miasto dysponuje także parkingiem na prawie sześćdziesiąt miejsc w Rynku, a także około czterdziestoma miejscami parkingowymi przy ul. Topolowej, nieopodal grybowskiej Bazyliki

Nowe miejsca parkingowe w Grybowie

Tymi dwoma parkingami od 1 kwietnia ubiegłego roku zarządza spółka miejska MPGK. Przypomnijmy, że samorząd Grybowa zdecydował już jakiś czas temu o skróceniu godzin płatnego parkowania.

Teraz opłaty są pobierane w godzinach od 8.00 do 16.00, a nie jak dawniej od godz. 7.00 do 18.00. Sobota jest dniem wolnym od opłat.

(MACH), Fot. z zasobów Urzędu Miejskiego w Grybowie.

Nowe miejsca parkingowe w Grybowie


Dziękujemy za przesłanie błędu