Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
29/01/2017 - 07:20

Gwiazdkowa niespodzianka dla starosądeckich dzieci

Najmłodsi mieszkańcy gminy Stary Sącz mogli cieszyć się w sobotę z prezentów. Dzięki współpracy organizacji charytatywnej Samaritan’s Purse, Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota i burmistrza Jacka Lelka obdarowano ponad 150 dzieci.

Wszystkie dzieci z gminy Stary Sącz wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej dostały upominki. Imprezę rozpoczął zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, a ideę akcji przedstawiła Iwona Sokołowska-Sromek. Potem na scenie zameldował się niezawodny dziecięcy zespół regionalny „Spod Prehyby”, który zasłużenie odebrał gromkie brawa i podziękowania od organizatorów. Po artystycznym akcencie wolontariuszki sprawnie rozdały paczki. Zawartość każdej z nich była dopasowana do wieku obdarowanego dziecka. Zasadą jest, że otwiera się je jednocześnie, a radość i rwetes jakie zapanowały na sali trudno opisać. Wrażeniami dzielono się jeszcze w szatni. Nikt z Sokoła nie wyszedł z pustymi rękami.

"Gwiazdkowa Niespodzianka" to polska nazwa amerykańskiej akcji Operation Christmas Child, prowadzonej przez chrześcijańską organizację charytatywną Samaritan’s Purse. Akcja prowadzona jest w ponad 120 krajach i do tej pory rozdano ponad 100 mln paczek dla dzieci na całym świecie. W Polsce akcja ma już 17-letnią tradycję, a do Starego Sącza „Gwiazdkowa niespodzianka” zawitała po raz pierwszy. Do dzieci w Starym Sączu trafił upominki przygotowane przez rodziny z Niemiec.Tradycją jest, że prezenty wkłada się do pudełek po butach. Ładnie zapakowane jadą potem do dzieci na całym świecie. 

(KB)

źródło i fot: UM Stary Sącz

Gwiazdkowa niespodzianka


Dziękujemy za przesłanie błędu