Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
28/07/2016 - 12:10

Jak może wyglądać Nowy Sącz? Studenci pokazali, że niesamowicie!

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pokazali jak może wyglądać Nowy Sącz. Efekty ich pracy można obejrzeć na sądeckim rynku.

- Te projekty są poszukiwaniem potencjalnych możliwości tkwiących w różnych obszarach na terenie Nowego Sącza, które miasto ma zamiar zagospodarować lub co do których ma pytanie, w jaki sposób te tereny można wykorzystać i myślę, że jest to dobra wymiana myśli. Mieszkańcy mogą się dowiedzieć jakie możliwości tkwią w tych obszarach - mówi prof. Jacek Gyurkovich, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 
Studenci przygotowali ponad 200 projektów. Na płycie rynku można zobaczyć kilka najlepszych, między innymi wizualizację terenu przy sądeckim zamku i osiedla Dąbrówka. 
- Niektóre z tych projektów są futurystyczne, ale to jest właśnie ta fantazja, ta inwencja twórcza młodych ludzi, a my staramy się wykorzystać to, co dla nas, dla miasta może być najlepsze - dodaje prezydent Ryszard Nowak. 
Projekty - na razie tylko na planszach, mogą być w przyszłości zrealizowane. 
-  Z naszej strony mamy pewne projekty, wizje i przemyślenia, które mogą być realizowane. Uczelnia ma zas komfort, bo młodzi ludzie projektują w konkretnych miejscach i przestrzeni - zaznacza Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa UM Nowego Sącza. 
Wystawa potrwa do końca sierpnia.

Zobacz też: Twórcy polskiej szkoły plakatu w Pijalni Głównej

(KB) k.bednarczyk@sadeczanin.info fot. KB 

Tak może wyglądać Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021