Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
14/12/2016 - 16:50

Jedynka górą nad Dwójką, Elektryk nad Sybirakami...

Sądeckie szkoły ponadgimnazjalne biją się na słowa. W Nowym Sączu ruszyła Nowosądecka Liga Debatancka, w której uczniowie z poszczególnych szkół średnich dyskutują ze sobą publicznie na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne czy kulturowe.

Na razie odbyły się dwa pojedynki – w inauguracyjnym starciu pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym i II Liceum Ogólnokształcącym górą byli uczniowie ze szkoły Jana Długosza. Kolejna debata to dyskusja między młodzieżą z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2. W tym starciu zwycięstwo przypadło „Elektrykowi”.  Do najbliższej debaty przygotowują się drużyny z Zespołu Szkół nr 4 oraz Zespołu Szkół Samochodowych.

– Nowosądecka Liga Debatancka jest wydarzeniem edukacyjnym związanym ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Nowego Sącza – zaznacza Anna Szarek, wicedyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu – gospodarza debat.

Szkoły uczestniczące w projekcie powołały swoje reprezentacje, które będą toczyć między sobą pojedynek na argumenty, dyskutując na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne, kulturalne itp. Walka rozgrywa się o Mistrzostwo Miasta Nowego Sącza. Sezon 2016/17 angażuje 10 szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza, które walczą o wyjście z grupy, a następnie w fazie pucharowej będą się zmagać o finał i zwycięstwo. Projekt objęty został patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka, zaś merytoryczną opiekę sprawuje Wydział Edukacji UM Nowego Sącza.

(JB), fot. II LO

Nowosądecka Liga Debatancka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)