Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
06/01/2017 - 23:05

To jeszcze nie jest zima?! W Kosarzyskach mówią, że nie… [ZDJĘCIA]

Temperatura w nocy spada miejscami do minus 20 stopni, zaczynają zamarzać nawet rwące zazwyczaj górskie potoki. Nawet kilkudziesięciominutowy spacer to nie lada wyzwanie, ale za to jakie czekają na nas widoki. Dziś byliśmy z aparatem w Kosarzyskach i sfotografowaliśmy cudowne dzieła, jakie mróz zaczyna tworzyć z wody. Ale jak mówią miejscowi, to jeszcze żadna zima.

Zobacz też: Uwaga! Takie sople są zabójcze! Usuwajcie, bo jeśli nie to…

- W latach siedemdziesiątych było raz tyle śniegu, że sięgał jak ten płot – mówi nam ze śmiechem miejscowy mieszkaniec pokazując ogrodzenie wysokie na jakieś 1,8 metra. – Pamiętam jak się wtedy odśnieżało. Człowiek robił w tym śniegu tunele szerokie na tyle byle tylko wydostać się z domu – mówi mężczyzna. Zdradza nam też, że przy kapliczce za zakrętem z głównej drogi zawsze jest około cztery stronie mniej niż wyżej, w kierunku Obidzy.

Ludzie, którzy mieszkają na położonych wysoko przysiółkach twierdzą, że zimy wcale się nie boją. I mrozy sięgające 30 stopni można przetrwać byle tylko wiatru nie było. Prorokują, że jeszcze tydzień a zamarzną nie tylko górskie potoki, jak ten który sfotografowaliśmy ale i większe rzeki. Najpierw Kamienica, potem Poprad i Dunajec.

Zobacz też: Znacie większego bałwana niż ten z Piwnicznej? [ZDJĘCIA]

Przy okazji przypominamy, że przy wysokich mrozach dzieci nie powinny przebywać na zewnątrz więcej niż dwie godziny. Jeśli nasza skóra ulegnie przemrożeniu to pod żadnym pozorem nie wolno wkładać jej pod gorącą wodę a tylko i wyłącznie taką o temperaturze pokojowej. Za gorąca może doprowadzić do poważnych uszkodzeń komórek.

ES [email protected] Fot.: ES I KS

Wodospad Zimą w Piwnicznej


Dziękujemy za przesłanie błędu