Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
10/11/2016 - 16:20

Jubileusz „Długoszowej rodziny”. I LO ma już 198 lat! [zdjęcia]

Za dwa lata Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu obchodzić będzie okrągłą rocznicę 200-lecia. Dziś w najstarszej szkole w regionie odbyło się uroczyste ślubowanie, które złożyli uczniowie pierwszych klas gimnazjum i liceum.

W niemal dwuwiekowej historii „jedynka” może pochwalić się wybitnymi absolwentami. Byli to m.in.: Eugeniusz Romer, Jerzy Żuławski, Zenon Klemensiewicz, Bolesław Barbacki, Józef Kustroń, Bolesław Faron, Leszek Mazan, Zygmunt Berdychowski, Krzysztof Pawłowski, Jerzy Zoń, Karolina i Paulina Chapko.  Szkoła przyciąga młodzież dobrymi wynikami, kadrą pedagogiczną i niepowtarzalną atmosferą, w którą wpisuje się m.in. Festiwal Młodych Talentów.

– Dwa miesiące temu rozpoczęliście naukę w naszej szkole. Wybraliście ją i słusznie zrobiliście, bo to bardzo dobra szkoła, w której zdobędziecie gruntową wiedzę, spotkacie niezwykle kompetentnych i życzliwych nauczycieli oraz serdecznych nauczycieli – zwrócił się do uczniów Aleksander Rybski, dyrektor ZSO nr 1 w Nowym Sączu.

Podczas uroczystości Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wyróżnił Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Srebrnym Krzyżem Małopolski dwóch nauczycieli historii: Jacka Tomasika i Michała Zacłonę. Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył Złote Jabłko Sądeckie dyrektorowi Aleksandrowi Rybskiemu.

– Gratuluję i dziękuję za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 imienia Jana Długosza w Nowym Sączu. Przyznałem Złote Jabłko Sądeckie w uznaniu wybitnych osiągnięć pedagogicznych i wkładu pracy na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży na Ziemi Sądeckiej – podkreślił starosta Pławiak.

(JB), fot. JB

Jubileusz I LO, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)