Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/02/2016 - 11:05

Karambol czterech samochodów. Jeden z kierowców nie żyje

Do karambolu czterech samochodów doszło wczoraj wieczorem na ul. Bieckiej w Gorlicach. W zdarzeniu tym śmierć poniósł 42-letni kierowca jednego z aut. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do tragedii doszło we wtorkowy wieczór, na "krajówce", około godz. 21.55. Na miejscu działały służby, które prowadziły akcję ratunkową.

karambol czterech samochodów w Gorlicach. Jeden kierowca nie żyje

- Jak wstępnie ustalili policjanci na miejscu zdarzenia kierowca Toyoty Corolli jadący od strony Biecza, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem Volkswagen Golf – informuje asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. - Po zderzeniu w samochód VW Golf uderzył jadący za nim kierowca Volkswagena Passata i przepchnął go na przeciwległy pas ruchu, gdzie ponownie czołowo zderzył się z nim jadący od strony Biecza samochód marki Peugeot.

Zakleszczonego kierowcę Volkswagena Golfa strażacy musieli uwalniać przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

- Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do gorlickiego szpitala – dodaje asp. Szczepanek. - Pomimo trwającej cały czas akcji reanimacyjnej, 42-letni mieszkaniec Gorlic zmarł w szpitalu. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli żadnych obrażeń.

Na miejscu tragedii pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach pod kierownictwem prokuratora.

Jak podaje gorlicka Policja kierowcy samochodów biorących udział w zdarzeniu zostali przebadani na  zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi.

- Kierowcy Toyoty zatrzymano prawo jazdy, a ponadto pobrano mu krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji – mówi rzecznik prasowy gorlickiej Policji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Opr. (MACH)

Fot. i źródło: KPP w Gorlicach

Gorlice, karambol czterech samochodów, kierowca nie żyje










Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)