Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
01/07/2016 - 18:50

Korwin Mikke w Nowym Sączu: Brexit, kara śmierci, obrona konieczna, 500 plus [FILM]

W spotkaniu z liderem partii Korwin i europarlamentarzystą uczestniczyło kilkadziesiąt osób, przede wszystkim młodych ludzi. Co ciekawe pań było zaledwie kilka.

Janusz Korwin Mikke był jak zwykle pełen swady ale, na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej nie powiedział nic nowego. W perłni popiera BREXIT, nie zająknął się jednak na temat jego konsekwencji dla Polaków mieszkających za granicą. Stwierdził nawet, że najwyższa pora na POLEXIT.

Nawiązał za to do stanowiska Jarosława Kaczyńskiego w sprawie utworzenia armii Unii Europejskiej.

- Samodzielność stanów USA jest w wielu sprawach większa niż krajów Unii Europejskiej. Tylko pamiętajmy o jednej podstawowej rzeczy. Póki my mamy armię, a Unia Europejska nie ma żadnej armii tak naprawdę Unia nie może nic nam zrobić. Może nam grozić, jakieś fundusze nam obciąć i  to wszystko, co może nam zrobić. Jeżeli Jarosław Kaczyński chce utworzyć silną armię europejską, to musimy zdać sobie sprawę, że gdy ona zostanie utworzona, to drugi czy trzeci miesiąc przyjdzie w imię bratniej pomocy narodowi braterskiemu gdy naród zechce podskoczyć Brukseli.

Podczas spotkania było też miejsce na pytania od uczestników. Polityka  m.in. o oprogram 500 plus, karę śmierci i i rozszerzenie pojęcia oborny granicznej.

- Bardzo wygodnie, że pan daje 500 złotych na dziecko. Jeżeli Jarosław Kaczyński jest dumny i mówi, że utrzymanie dziecka kosztuje 800 złotych a państwo daje 500, to znaczy, że w pięciu ósmych to dziecko jest upaństwowione…

Janusz Korwin Mikke mówił również bardzo obrazowo o obronie koniecznej i przywołał przykład ze Stanów Zjednoczonych, gdzie kobietę z dzieckiem zaatakowano w jej własnym domu…  Jakie były konsekwencje, gdy zastrzeliła napastnika? Jak zachowała się policja?

ES e.stachura@sadeczanin.info

Korwin Mikke w Nowym Sączu: Brexit, kara śmierci, obrona konieczna, 500 plus


Dziękujemy za przesłanie błędu