Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
04/01/2016 - 09:45

Korzenna: Zmarł doktor Jan Mędoń

Zmarł Jan Mędoń – lekarz, który od wielu lat leczył pacjentów w Ośrodku Zdrowia w Korzennej. Rodzina, znajomi i pacjenci pożegnają zmarłego dziś w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Doktora Mędonia znali chyba wszyscy mieszkańcy gminy Korzenna. Kto osobiście z nim się nie zetknął, zapewne słyszał o nim od znajomych czy członków rodziny. „to lekarz, który nigdy nie odmawia pomocy” – na taką opinię  pracował przez długie lata, czytamy w samorządowym  portalu korzenna.pl

Swoją pracę zawodową  doktor Mędoń rozpoczął w ośrodku zdrowia w Lipnicy Wielkiej w 1958 roku. W latach 1960 - 1968 roku mieszkał i pracował w budynku zapewniając mieszkańcom całodobową opiekę medyczną. Prowadził też izbę porodową, funkcjonująca tam przez dziesięć  lat. W 1960 roku uzyskał specjalizację z medycyny II stopnia. W latach 1958-2000 pełnił funkcję kierownika gminnego ośrodka zdrowia, początkowo w Lipnicy Wielkiej, a od 1994 roku w Korzennej. Był uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in.: trzykrotnie złotą odznaką Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej, w 1983 roku Złotym Krzyżem Zasługi i w 1993 roku Krzyżem Kawalerskim.

Msza święta  w intencji zmarłego została odprawiona dziś w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. O godzinie 14-tej  rozpoczęły  się urocztstości  pogrzebowe. 

(m)

fot, źródło: korzenna.plDziękujemy za przesłanie błędu