Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
19/06/2016 - 15:40

Krużlowa Wyżna: Strażacy wybiegali nagrodę. Gmina Grybów kupi auto

Z nagrody w kwocie pięciu tysięcy złotych cieszyła się drużyna strażaków z OSP w Krużlowej Wyżnej (gmina Grybów), która zwyciężyła w Zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych na starosądeckich Błoniach. Druhowie wiedzą już, na co ją wydadzą. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki.

wybiegali nagrodę, czekają na samochódDrużyna OSP z Krużlowej Wyżnej chłopców zwyciężyła w strażackich zawodach, które odbywały się w ramach IV Zjazdu Sądeczan. Strażacy przyznają, że nowy sprzęt dla jednostki bardzo się im przyda.

Ratownicy z Krużlowej nie mogą doczekać się też samochodu strażackiego, który kupi im gmina. Potwierdził nam to wójt Piotr Krok.

- Chcemy doposażyć w tym roku jednostkę w Krużlowej Wyżnej w ciężki samochód bojowy – mówi gospodarz gminy. – Będzie to auto używane, ale w bardzo dobrym stanie i o małym przebiegu.

Auto zostanie sprowadzone najprawdopodobniej ze Szwajcarii. Samochód zastąpi wyeksploatowanego Stara 244, który jednostka miała na wyposażeniu od 2000 roku. Był to pojazd używany.

OSP w Krużlowej Wyżnej posiada jeszcze nowego Forda Transita. Jednostka działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Pożarniczym. Została założona w 1947 roku.

(MACH), Fot. (MACH)

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu