Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
14/09/2016 - 09:40

Krynica-Zdrój: Goprowcy nieśli pomoc medyczną podczas Festiwalu Biegowego

Prawie trzydziestu ratowników Grupy Krynickiej GOPR brało udział, wspólnie z innymi służbami medycznymi, w zabezpieczeniu Festiwalu Biegowego, który odbył się w Krynicy-Zdroju. Goprowcy podczas trzech dni udzielili pomocy przedmedycznej 23 zawodnikom startującym w tej imprezie.

Ratownicy zabezpieczali wszystkie biegi organizowane w ramach tej imprezy, które odbywały się w górach, w tym najdłuższy i najtrudniejszy Ultramaraton. Zawodnicy mieli w nim do pokonania sto kilometrów.

Goprowcy i festiwal biegowy

Podczas Festiwalu „goprowcy” dysponowali trzema samochodami terenowymi oraz czterema quadami. Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR przyznają, że interwencji podczas tej sportowej imprezy nie było dużo.  

- Goprowcy udzielili pomocy przedmedycznej 23 zawodnikom – powiedział portalowi Sądeczanin.info Łukasz Smetana, sekretarz Grupy Krynickiej GOPR. – W większości przypadków były to omdlenia i zasłabnięcia związane z wysiłkiem fizycznym w ogromnym upale. Warunki były wręcz „tropikalne”. Na szczęście, żaden z tych przypadków nie okazał się „groźny” dla życia. Zawodnicy szybko „dochodzili” do siebie.

Ratownicy nie odnotowali poważanych urazów narządów ruchu. Zdarzały się jedynie drobne otarcia.

Goprowcy podkreślają doskonałą współpracę ze Służbą Maltańską - jednym z podmiotów medycznych odpowiedzialnych za zabezpieczanie medyczne wszystkich imprez biegowych.

Goprowcy i służby maltańskie niosły szybko i skutecznie pomoc medyczną w trudnych warunkach górskich.

(MACH), Fot. Grupa Krynicka GOPR.

Goprowcy nieśli pomoc podczas Festiwalu Biegowego


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)