Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
22/04/2016 - 03:50

Mechatronika ze stopniem magisterskim? PWSZ rozpoczyna starania

Do tej pory w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu można było uzyskać tytuł magistra na trzech kierunkach: Zarządzanie i inżynieria produkcji, Pielęgniarstwo oraz Pedagogika. Od nowego roku akademickiego ruszy również kolejny kierunek II stopnia: Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Ale to nie koniec...

Teraz uczelnia stara się, aby otworzyć studia magisterskie na kierunku Mechatronika w Instytucie Technicznym.

Zaczynamy przygotowania do kolejnego kierunku o drugim stopniu, Mechatroniki. Na konwencie uchwaliliśmy już efekty kształcenia, zostały one pozytywnie zaopiniowanie. Do końca czerwca cała dokumentacja będzie przygotowana i wysłana do ministra nauki i szkolnictwa wyższego z prośbą o nadanie uprawnień. Byłby to już piąty kierunek o drugim stopniu kształcenia. Jesteśmy wiodącym ośrodkiem, jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe z drugim stopniem kierunków – mówi prof. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Uczelnia z roku na rok stara się urozmaicać ofertę kształcenia, dostosowując ją do rynku pracy. Przygotowywany jest również nowy kierunek Lingwistyka dla biznesu. Za jego organizację odpowiedzialne będą dwie jednostki: Instytut Języków Obcych oraz Instytut Ekonomiczny.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)