Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
21/06/2016 - 17:15

Mecz Polska - Ukraina i Sandecja górą, czyli sesja w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Radni Nowego Sącza wyjątkowo sprawnie dziś (21,. 06.) debatowali. Większość była już myślami na murawie na Euro 2016, gdzie o godz. 18 Polska mierzy się z Ukrainą. Może dlatego też przez aklamację przyjęto uchwałę o przyznaniu Tarczy Herbowej „Zasłużony dla Miasta Nowy Sącz” klubowi Sandecja?

A może dlatego, że na sesji pojawili się piłkarscy kibice, którzy bacznie i niespodziewanie cicho patrzyli na ręce radnych?

Na sali obrad pojawiły się szaliki z napisem Białoczerwoni, Polska. Radni dyskretnie obstawiali wyniki potyczki Polska : Ukraina, Grzegorz Fecko - 2:1 dla Polski, Piotr Lachowicz skromniej – 1:0 dla Polski, ale była też osoba, która twierdzi, że Polska wygra 4 do 0 i nawet rozrysowała przebieg meczu.

Szkic publikujemy, ale nazwiska autora – zgodnie z obietnicą – nie podajemy. Wrócimy do tego już po meczu.

Wracając do tarczy Herbowej dla MKS sandecja.

- Sandecja jest dla Nowego Sącza jak Barcelona dla Katalonii – mówił radny Józef Hojnor, który przedstawiał uzasadnienie uchwały.

Przewodnicząca rady Bożena Jawor przypomniała przy okazji, że Sandecja, to nie tylko piłka nożna. Bezpośrednio do milczących kibiców dodała też, że mają właśnie okazję nauczyć się jak działa rada miasta.

Po co kibice byli na sesji? Bo to oni byli inicjatorami przyznania Sandecji Tarczy Herbowej. Być może był to rodzaj milczącego protestu – Sandecja, ta piłkarska co i rusz wpada na dziury w budżecie, systematycznie zalega też z płacami dla piłkarzy.

Pieniądze doraźnie w końcu się znajdują, ale klub nadal nie ma sponsora strategicznego.

Z nami bezpośrednio kibice rozmawiać nie chcieli, nie byli też zachwyceni, że robimy im zdjęcia. Ostentacyjnie odwracali głowy od obiektywu.

Do tematu wrócimy.

Ewa Stachura [email protected]

Fot. ES

Sesja w Nowym Sączu: Sandecja górą i mecz EURO 2016 Polska : Ukraina


Dziękujemy za przesłanie błędu