Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
14/11/2016 - 07:40

Medal od marszałka, wyróżnienie od burmistrza. Gniazdo świętuje dziesiąte urodziny

To już tradycja, że pod koniec każdego roku starosądeckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, zaprasza swoich darczyńców na Koncert Wdzięczności. _ To podziękowanie za każdy dar serca ofiarowany naszym podopiecznym – mówią.

Jak zwykle sala kina „Sokół” wypełniona była po brzegi. Dla zaproszonych gości  wystąpił kabaret „Gumowe ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, Michał „Cola” Wcisło oraz Mirosław Witkowski z zespołem.

W trakcie wczorajszego koncertu uhonorowano osobę, która swoim zaangażowanie przyczyniła się do rozwoju stowarzyszenia i promocji integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Po pośle Marianie Cyconiu, ks. Stanisławowi Olesiakowi, burmistrzowi Jacku Lelkowi i insp. Henrykowi Koziałowi, medal „Przyjaciel Gniazda” powędrował w ręce Ewy Zielińskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej w Starym Sączu. Medal, opatrzony cytatem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II) wręczyła prezes Stowarzyszenia – Zofia Wcisło.

Zarząd „Gniazda” uhonorował także swoich wiernych darczyńców i członków.

Tylko taka bezinteresowna pomoc, pozbawiona kalkulacji, jest najpiękniejsza. Bowiem tylko Ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych doświadczają największej radości życia. Dzisiaj chcielibyśmy uhonorować tych z państwa, którzy w mijającej dekadzie poprzez bezinteresowny wkład w działanie naszego stowarzyszenia zapisali się na kartach naszej historii. Państwa obecność u boku „Gniazda” zapewniła naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa. A ciepło i oddanie sprawiły iż udało nam się stworzyć prawdziwą rodzinę - powiedziała Anna Górz z zarządu "Gniazda"

Koncert odbywał się w dziesiątym roku działalności stowarzyszenia. Nie obyło się więc także bez wyróżnień dla „Gniazda”. Stowarzyszenie zostało uhonorowane medalem Województwa Małopolskiego „Polonia Minor”, które wręczył Stanisław Pasoń, radny wojewódzki. Zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki odznaczył natomiast organizację i członków zarządu, wręczając specjalny grawerton.

(KB)

Fot. KB

koncert wdziecznosci


Dziękujemy za przesłanie błędu