Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
19/12/2016 - 12:05

Mieszkańcy Rytra zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu

Kilkadziesiąt osób chorych, samotnych i niepełnosprawnych spotkało się wczoraj na dorocznej wspólnej Wigilii w Szkole Podstawowej im. Stefana Pawlika w Rytrze. Było łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

Spotkanie wigilijne poprzedziła uroczysta msza św. odprawiona przez proboszcza ryterskiej parafii ks. Antoniego Myjaka.

Wczorajsze spotkanie przy wigilijnym stole rozpoczęły Jasełka, w których Zespół Regionalny „Rytrzoki” zaprezentował historię narodzenia Jezusa. Jasełka wyreżyserowały: Renata Dudczak, Czesława Ryżak, Piotr Kulig z kapelą. Scenografię przygotowała Maria Citak.

Po przedstawieniu goście przeszli na szkolną stołówkę, gdzie połamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Potem był już czas, aby usiąść przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach. Z mieszkańcami dzielili się opłatkiem wójt gminy Rytro Władysław Wnętrzak, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kulig oraz jego zastępca Jan Kotarba, a także radni gminy oraz sołtysi.

Na wigilijnym stole nie zabrakło pysznych dań: barszczu czerwonego z uszkami, kapusty z grochem, ryby, pierogów ze śliwkami suszonymi, kompotu z suszu oraz świątecznego ciasta.

Obiad wigilijny przygotowały panie ze szkolnej stołówki pod kierunkiem Krystyny Litwińskiej.

Współorganizatorem Wigilii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rytrze.

(MACH), Fot. arch. Szkoły Podstawowej w Rytrze.

Wigilia dla mieszkańców w Rytrze


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)