Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
27/10/2016 - 08:35

Minął rok od wyborów. Politycy PiS rozliczają się z obietnic

Senator Stanisław Kogut, posłowie: Barbara Bartuś i Józef Leśniak podsumowali, co w ciągu roku udało się osiągnąć rządowi Beaty Szydło. Sądeccy parlamentarzyści zaznaczyli również, że wiele zmian zaszło także na samej Sądecczyźnie.

Minął rok od ubiegłorocznych wyborów, w których triumfowało Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu nr 14 PiS zdobyło 80 proc. mandatów w sejmie i 100 proc. w, co zdaniem lokalnego lidera Stanisława Koguta pozwoliło na realny wpływ na to, co dzieje się w regionie. Senator za największy sukces uznaje powrót Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Podkreśla również, że z największymi problemami, z jakimi boryka się Sądecczyzna (m.in. komunikacja, transport, rynek owoców), naocznie zapoznali się przedstawiciele większości ministerstw, jacy tu wizytowali.

Barbara Bartuś podkreśla, że rząd Beaty Szydło ma szczególne osiągnięcia m.in. w polityce socjalnej i rodzinnej.

– Program 500 plus to jeden z największych sukcesów Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj zadzwonił do mnie radny z Gorlic. „Wiesz Basia – powiedział – zadzwoniłem do radnego z PO, żeby mi wskazał biedne rodziny, które potrzebują wsparcia przed świętami. Odpowiedział mi, że teraz trudno podać mu takie osoby, bo dzięki 500 plus bardzo poprawiła sie sytuacja wielu ubogich rodzin, stać ich na wiele więcej rzeczy niż rok temu – zaznacza Barbara Bartuś.

Jako sukces posłanka podkreśla jeszcze podniesienie wysokości emerytur (najniższa będzie teraz wynosić 1000 zł) oraz prace nad obniżeniem wieku emerytalnego.

Zdaniem Józefa Leśniaka warte jest podkreślenia bezpieczeństwa energetycznego Polski Na co składa się powstanie Polskiej Grupy Górniczej, ustawy o odnawialnych źródłach energii. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również rozbudowę Gazoportu w Świnoujściu.

(JB), fot. JB, film – Krzysztof Stachura

Politycy PiS referują pasmo swoich sukcesów, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu