Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
21/12/2016 - 09:30

Moszczenica Niżna: Niezwykłe wigilijne spotkanie

Podopieczni i przyjaciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza spotkali się wczoraj (20 grudnia) na wspólnej Wigilii. Ugościł ich Stanisław Pasoń w swoim gospodarstwie w Moszczenicy Niżnej.

Zanim jednak goście zasiedli do stołu ks. Stanisław Śliwa – kapelan sióstr Klarysek odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki. Było także poświęcenie samochodu, który niedawno trafił do stowarzyszenia „Gniazdo”.  

Tego wieczoru na stole nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw. Był barszcz z uszkami, ryba, pierogi z kapustą, kompot z suszonych owoców i ciasta. Po uczcie dla ciała, przyszedł czas na coś dla ducha.  Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Swoim talentem pochwalił się także muzyk Mirosław Witkowski, który od niedawna współpracuje ze stowarzyszeniem.

Na Wigilii pojawili się m.in. burmistrz Jacek Lelek, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska,, kapelan sióstr Klarysek w Starym Sączu ks. Stanisław Śliwa, były komendant Miejski Policji w Nowym Sączu inspektor Henryk Koział, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Franciszek Tudaj, muzyk Mirosław Witkowski, oraz Stanisław Pasoń radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

(KB)

Fot. KB

wigilia Gniazda


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe