Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/09/2016 - 12:40

Nie pracowali w urzędzie tylko cięli drewno i wozili siano

Zamiast rywalizować na osiągnięcia w swoich gminach zmierzyli się w sportowych konkurencjach. Samorządowcy Sądecczyzny walczyli w najlepsze wyniki w spartakiadzie. Cięli drewno, wozili siano i skakali w dal i biegali na krótkie i długie dystanse.

Samorządowcy Sądecczyzny postanowili rywalizować między sobą na sportowe osiągnięcia  i próbowali swoich sił  w I Powiatowej Spartakiada Samorządu i Służb Mundurowych.

Imprezę wymyślił powiatowy radny Stanisław Sułkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Powiatu Nowosądeckiego.

- Zależało mi na tym, by zintegrować samorządowców z terenu powiatu, a sportowa rywalizacja świetnie się do tego celu nadaje – wyjaśnia Stanisław Sułkowski.

Gospodarzem imprezy był wójt gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa. To na jego stadionie rywalizowali radni i urzędnicy z Muszyny, Nawojowej, Rytra oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. W poszczególnych konkurencjach startowali także przedstawiciele służb mundurowych – Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Wielkie emocje wywołały niesportowe konkurencje, które zakończyły Spartakiadę. W cięciu drewnianej kłody na czas drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Powiatu: Bożena Mynarek – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego i Marek Kwiatkowski – powiatowy radny.

Trzecie miejsce w wyścigu z taczkami wypełnionymi sianem zdobył powiatowy radny Wiesław Pióro. Czwarte miejsce w przeciąganiu liny wywalczyła dla Powiatu drużyna, w której znalazł się m.in. wicestarosta Antoni Koszyk. Ostatecznie pierwsze miejsce wśród samorządów, startujących w Spartakiadzie przypadło w udziale Nawojowej. Wśród służb mundurowych najlepsi okazali się strażacy.

Podczas imprezy zbierano też pieniądze na leczenie Jerzego Ambrożego, ciężko chorego na raka mieszkańca Piwnicznej-Zdroju.  

(ami) Fot. Paweł Szeliga

spartakiada samorządowców


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe