Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
30/08/2016 - 21:45

Nowy Sącz: 53. nauczycieli z awansem zawodowym

Na dwa dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 53. nauczycieli z nowosądeckich szkół otrzymało awans na stopień nauczyciela mianowanego. W sali gimnastycznej „Gastronoma” odbyła się również tradycyjna narada dyrektorów.

Awanse nauczycielskie wręczył pedagogom wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i pogratulował im motywacji do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji.

– Nie jesteście państwo tylko nauczycielami, ale także wychowawcami i opiekunami młodzieży, a to bardzo ważne zadanie, kiedy w dziecku wychowuje się człowieka przyszłości. Bardzo państwu dziękuję za ten rok, w którym było mnóstwo sukcesów – wskazał.

Nauczyciel mianowany to kolejny stopień awansu zawodowego po stopniu nauczyciela stażysty oraz kontraktowego, a przed awansem na stopień nauczyciela dyplomowanego. Co za tym idzie to także podwyżka wynagrodzenia.

– Nie zwiększa ten fakt subwencji oświatowej, a powiększa wydatki. Ale na tym nigdy nie będziemy oszczędzać – zaznacza Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zarówno wiceprezydent jak i dyrektor odpowiedzialny za edukację podkreślili, że to ostatni rok przed wielkimi zmianami jakie czekają polska oświatę. Tymczasem Wydział Edukacji jest zadowolony m.in. z rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

– Pomimo niżu demograficznego zrekrutowaliśmy do szkół ponadgimnazjalnych młodzież na tym samym poziomie, co w roku ubiegłym, co oznacza, że wszystkie stanowiska nauczycielskie są utrzymane. Generalnie rzecz ujmując: nie mamy zwolnień. Widać również dosyć ciekawe zjawisko: w zeszłym roku więcej młodzieży przyjęliśmy do techników, w tym roku do liceów – dodaje Józef Klimek.

Jutro w Szkole Podstawowej nr 20 odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

(JB), fot. JB

Nowy Sącz: 53. nauczycieli z awansem zawodowym, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu