Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
04/12/2016 - 17:05

Nowy Sącz: Audi wjechało w dom przy ul. Tarnowskiej!

- Wyrwał nas ze snu potężny huk. Domem aż zatrzęsło. Od razu wyskoczyliśmy z łóżek, bo nie wiedzieliśmy co się stało. Było po godzinie trzeciej w nocy. Zobaczyliśmy piękne auto „przylepione” dachem do ściany budynku. Cud, że nikt nie zginął – opowiada Marian Zięcina oglądając zniszczenia budynku na swojej posesji przy ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu

Dopiero w świetle dnia widać zniszczenia jakie wyrządziło osobowe czarne Audi, którym dzisiaj w nocy jechały cztery osoby. Obejście wygląda jak po przejściu tornada. Auto zjechało z drogi wpadając wprost na posesję, niszcząc to, co znalazło się na jego drodze.

Samochód wyłamał drzewka i krzewy, zmiótł metalowe ogrodzenie i zatrzymał się na ścianie solidnego domu pana Mariana. Całe szczęście, że akurat po tej stronie domu znajduje się kuchnia. Na samochód posypała się rozbita szyba okienna. W czasie, gdy doszło do wypadku, w domu spała pięcioosobowa rodzina. Pan Marian z żoną, syn, jego żona i małe dziecko. Na szczęście żaden z domowników nie ucierpiał.

- Widzi pani, co się stało – mówi pan Marian – Samochód prasnął w dom. Od razu wybiegliśmy przed budynek, zobaczyć co się stało. Z psiej budy zostały tylko fragmenty. Nasza psina uszła z życiem. Tu są kawałki zniszczonego płotu oraz choinki.

To co zobaczyli domownicy dosłownie ich zmroziło. Duży czarny samochód znajdował się na prawym boku i oparty był o budynek.

Kiedy na miejsce wypadku przyjechały służby ratownicze, osoby, które jechały tym autem znajdowały się już poza pojazdem. Na szczęście nic im się nie stało. Nie potrzebowali oni nawet pomocy medycznej.

Dom, w który uderzył samochód stoi przy ul. Tarnowskiej przy wyjeździe z Nowego Sącza. W ciągu doby przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów. Na szczęście konstrukcja domu nie ucierpiała.

Strażacy wycięli krzewy koło budynku, aby można było postawić auto na koła i odłączyć klemy akumulatora.

- Tyle razy prosiliśmy pana prezydenta o postawienie ekranów ochronnych – dodaje pan Marian.

Policja ustaliła, że kierująca Audi na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do uszkodzenia krzewów, ogrodzenia oraz domu.

Kierująca Audi była trzeźwa. Policja ukarała ją mandatem.

(MACH), Fot. (MACH), PSP w Nowym Sączu.

Ulica Tarnowska, samochód uderzył w dom


Dziękujemy za przesłanie błędu