Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
31/01/2017 - 18:20

Nowy Sącz: Gęsto od wozów strażackich na ul. Matejki. Zobacz, co się stało? (ZDJĘCIA!)

Czerwono od wozów strażackich zrobiło się dzisiaj po południu u zbiegu ul. Matejki i Kopernika w Nowym Sączu. W jednym z mieszkań w kamienicy znajdującej się przy tej ulicy wybuchł pożar. Ratownicy wyprowadzili z budynku kilku mieszkańców. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Strażacy szybko ugasili pożar. Nie zdążył się on rozprzestrzenić.

Ratownicy zostali poderwani do akcji około godz. 15.40. W mieszkaniu znajdującym się na poddaszu dużej kamienicy doszło do pożaru. W działaniach brało udział czternastu strażaków PSP (cztery zastępy) oraz pogotowie gazowe.

- Okazało się, że ogień wybuchł w pokoju – powiedział portalowi Sądeczanin.info bryg. Rafał Janik, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 PSP w Nowym Sączu. – Płonęło łóżko, a także inne elementy wyposażenia znajdujące się w tym pomieszczeniu. Dym przedostał się również do kuchni i łazienki. W momencie, gdy zaczęło się palić nikogo w mieszkaniu nie było.

Z budynku, na czas trwania akcji gaśniczej ewakuowano kilku lokatorów z dwóch sąsiednich mieszkań.

Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia w budynku zostały sprawdzone na obecność gazów niebezpiecznych. Cały budynek był długo wietrzony.

(MACH), Fot. (MACH)

Pożar przy ul. Matejki w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe