Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
25/04/2016 - 09:45

Nowy Sącz: Pierwsze wypłaty 500 plus już 26 kwietnia

Do końca zeszłego tygodnia wnioski o środki z rządowego programu w Miejskim Ośrodku pomocy Społecznej złożyło ok. 4 tysięcy osób. Jedna czwarta wpłynęła za pośrednictwem platform elektronicznych.

Jak zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krzysztof Witowski obyło się bez dłuższych kolejek, wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Przy okazji informujemy, że dodatkowe punkty zorganizowane w mieście do obsługi przyjmowania wniosków zostały już zamknięte. Od 21 kwietnia działają jedynie dwa: w siedzibie MOPS przy ul. Żywieckiej 13 i przy ul. Nawojowskiej 17 A, w budynku po dawnym sanepidzie.

- Najważniejsza wiadomość jest taka, że pierwsze wypłaty powinny zostać wypłacone jeszcze przed długim weekendem, 26 kwietnia. Na tę transzę będzie mogło liczyć około tysiąca sądeckich rodzin - informuje rzecznik.

Przy okazji przytaczamy opinię Czytelniczki a propos składania wniosków za pośrednictwem kanałów elektronicznych. - Mam konto w PKO BP, wniosek składało się rzeczywiście bardzo wygodnie, ale na tym koniec, bo okazało się, że i tak muszę złożyć dodatkowe papiery osobiście. Chodzi o oświadczenia związane z pracą za granicą.

ES [email protected]

Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu