Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
25/05/2016 - 17:25

Nowy Sącz: Strażacy otrzymali sprzęt do ratowania ludzi

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz osiem jednostek OSP działajacych na terenie Sądecczyzny otrzymało dzisiaj (25 maja) specjalistyczny sprzęt pożarniczy, który przekazało sądeckie Starostwo Powiatowe. Jego wartość szacowana jest na blisko trzydzieści tysięcy złotych.

Starosto co roku doposaża jednostki Straży Pożarnej działające na Sądecczyźnie. Specjalistyczny sprzęt, który dzisiaj odebrali przedstawiciele jednostek pochodzi z Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego.

- Zarząd Powiatu wspiera strażaków, ponieważ jest pełen uznania dla ich ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Co roku doposażamy jednostki w sprzęt i dbamy o to, by każda była traktowana w taki sam sposób, niezależnie od tego, w której z miejscowości powiatu się znajduje.

Do Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu trafiły cztery hydronetki i cztery tarcze nalewowe wykorzystywane podczas zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Odebrał je st. bryg. Waldemar Kuźma, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków na Sądecczyźnie

- Otrzymany sprzęt zostanie wykorzystany podczas szkolenia młodzieży, która w przyszłości zasili szeregi ochotniczych jednostek - zadeklarował Waldemar Kuźma. - Cieszę się, że Zarząd Powiatu nie szczędzi środków na sprzęt dla strażaków. Życia ludzkiego, które ratują, nie da się wycenić, a im lepiej wyposażona jednostka, tym skuteczniej może działać.

Specjalistyczna aparatura trafiła także do Ochotniczych Straży Pożarnych w: Czerńcu i Obidzy (gmina Łącko), Ptaszkowej (gmina Grybów) i Grybowie-Białej Wyżnej. Te jednostki otrzymały zestawy ratownictwa medycznego z zestawami do tlenoterapii.

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków na Sądecczyźnie

OSP Biała Niżna (gmina Grybów) wzbogaciła się o system selektywnego wywoływania z modułem powiadamiania SMS. Do jednostki w Gołkowicach Górnych (gmina Stary Sącz) trafiły dwa komplety skafandrów suchych do pracy w wodzie.

OSP w Piwnicznej-Zdroju dostała pilarkę spalinową, a jednostka w Złockiem (gmina Muszyna) otrzymała maszt oświetleniowy.

W przekazaniu specjalistycznego sprzętu udział wzięli też wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz.

Opr. (MACH)

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Fot. Paweł Szeliga.

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)