Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
07/01/2017 - 21:15

O ósmej rano pyłu było zabójczo dużo – norma PM 10 przekroczona sześciokrotnie!

W gminie Kamionka Wielka uruchomiono monitoring jakości powietrza, Sądecki Alarm Smogowy będzie sprawdzał stężenie zabójczych pyłów w trzech miejscowościach: Jamnica, Kamionka Wielka i Królowa Polska. Badania potrwają do 27 stycznia. Dziś (07. 01.) w Jamnicy stężenie PM 10 przekraczało kilkukrotnie dopuszczalne normy.

W gminie Kamionka Wielka uruchomiono monitoring jakości powietrza, Krakowski Alarm Smogowy będzie sprawdzał stężenie zabójczych pyłów w trzech miejscowościach: Jamnica, Kamionka Wielka i Królowa Polska. Badania potrwają do 27 stycznia. Dziś (07. 01.) w Jamnicy stężenie PM 10 przekraczało kilkukrotnie dopuszczalne normy.

Wystarczy wyjechać na Czarną Kępicę i spojrzeć w dół na Nowy Sącz, by przekonać się naocznie czym oddychamy w naszym mieście. Ale okazuje się, że i w gminie Kamionka Wielka stężenie najgorszego dla ludzkiego zdrowia pyłu PM 10 w określonych godzinach kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Zobacz też: Wszystkie trujące „kopciuchy” w Nowym Sączu znikną? Jest sposób!

Dziś około 8-ej rano w Jamnicy – w tej miejscowości pomiary prowadzone są w pierwszej kolejności – pomiernik wskazywał obecność wspomnianego PM 10 na poziomie niemal 350 cząsteczek na metr sześcienny przy dopuszczalnej normie do 50. To najgorszy wynik od godziny 20 –ej 5 stycznia – badania uruchomiono dzień wcześniej.

Dla porównania w Nowym Sączu uśrednione wyniki pomiarów z pięciu urządzeń mierniczych usytuowanych w różnych punktach miasta wskazywały stężenie na poziomie 75 cząsteczek w metrze sześciennym.

Bieżące wskazania monitoringu w Jamnicy można zobaczyć pod adresem http://www.kamionkawielka.pl/pl/379/0/pylomierz-kamionka-wielka.html

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu