Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
15/01/2017 - 21:20

Opłatek przewodników. Miód polewał Jerzy Gałda

Ponad 30 lat temu ks. dr Henryk Ostach zapoczątkował w Kamiannej tradycję noworocznych spotkań opłatkowych braci przewodnickiej PTT i PTTK, bo to jedna rodzina

Tradycję tę kontynuują gospodarze „Pasieki Barć” państwo Emilia i Jacek Nowakowie, którzy co roku na początku stycznia zapraszają do Kamiannej przewodników turystycznych z Nowego Sącza i Krynicy.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele parafialnym odprawiona przez proboszcza ks. Grzegorza Sowę. Po mszy św. w Miodowej Kawiarence przewodnicy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i kolędowali.

W radosny nastrój uczestników spotkania wprowadziła grupa kolędnicza dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bereście, pod artystycznym kierownictwem nauczyciela Mariusza Kłapacza.

Przy lampce miodowego eliksiru - polewał uczciwie z beczułki Jerzy Gałda (na zdjęciu) - toczono rozmowy do godzin wieczornych. Spotkanie opłatkowe swoją obecnością zaszczycił wójt Gminy Łabowa Marek Janczak, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba oraz kapelan przewodników ks. dr Andrzej Jedynak.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali od organizatorów miodowe suweniry oraz kalendarz na 2017 rok.

Zbigniew Smajdor

Fot.: PTT







Dziękujemy za przesłanie błędu



Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021