Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
16/01/2017 - 11:25

Owsiakowa Orkiestra zagrała bardzo głośno. Na Sądecczyźnie padły rekordy

Rekordowe - ponad 50 tys. złotych zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starym Sączu. Nie gorzej było także w innych miejscowościach - w Muszynie. Łącku, Grybowie, Krynicy-Zdroju i w Nawojowej

Jak Polska długa i szeroka słychać w niej było wczoraj (15 stycznia) orkiestrowe granie. Na ulice wyruszyli wolontariusze, by zachęcać do pomocy najmłodszym i starszym. Kolejny raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała bowiem środki dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewniania godnej opieki seniorom.

Zobacz: Sądecczyzna: Gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wolontariuszy z czerwonymi serduszkami spotkać można było także na Sądecczyźnie. O godz. 8. do 16. na terenie miasta, a potem w Dworze Starostów z WOŚP grała Muszyna.  Podczas koncertu wystąpiły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na przybyłych czekał także kiermasz słodkich wypieków. W Muszynie w teren wyruszyło 30 kwestujących. Dzięki ich pracy, a także całego sztabu ludzi z MGOK udało się zebrać rekordową kwotę - 21 tys. 946,97 złotych.Najwięcej w dotychczasowej historii zebrał także sztab w Krynicy Zdroju. Stąd na konto WOŚP trafi 36 868,04 złotych.

W Grybowie w teren wyruszyło zaledwie siedmiu wolontariuszy, a i tak w ich puszkach znalazło się 14 tys. 117, 01 złotych. Mieszkańcy doskonale bawili się też w Miejskim Domu Kultury, gdzie na scenie wystąpili Paweł Janus „Panus” oraz zespół KanaBISlang. 

Wielka Orkiestra grała także w Łącku i Nawojowej. W pierwszej z tych miejscowości 24 wolontariuszy zebrało 19 tys. 536,33 złote oraz 25 euro, zaś w drugiej 12 śmiałków miało w puszkach 18 tys. 906,52 złote.

Prawdziwy rekord padł w Starym Sączu. Tu zebrano 50 tys. 738, 68 zł. To kwota z puszek, licytacji i loterii (dla przypomnienia - w ubiegłym roku do puszek trafiło 18 349, 91 zł). Wczoraj na ulicach miasta kwestowało 43 wolontariuszy, a po godz. 16. w kinie Sokół starosądeczanie pojawili się, by licytować gadżety i posłuchać koncertów. Wieczorem, jak co roku, rozbłysło Światełko do Nieba!

Zobacz: W Nowym Sączu i regionie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Według ostatnich szacunków w całej Polsce podczas 25. finału WOŚP zebrano ponad 62 mln złotych. A liczenie ciągle trwa … W 2016 roku było to 72,6 mln.

(KB)

Fot. MIGADziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)