Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
12/02/2016 - 08:00

Pławecki, Popiela Bulanda... Kto został Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny 2015?

W Hotelu Beskid w Nowym Sączu podsumowano XIII edycję Plebiscytu Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny organizowanego przez Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Z grona 81 sportowców, kibice wybrali 25 finalistów.

W głosowaniu oddano 6789 głosów za pomocą SMS oraz 342 na kartkach pocztowych. Zwycięzcą plebiscytu okazał się Łukasz Pławecki, 29-letni zawodnik sportów walki.

–  Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Ta nagroda to dodatkowa motywacja i cieszę się również, że sam plebiscyt tak się rozwija – mówi Pławecki, specjalista od kickboxingu, Muay Thai i K1, a od kilku także trener i właściciel klubu Halny Nowy Sącz.  W ringu stoczył 149 walk i jest zawodowym Mistrzem Polski.

W maju mój klub Halny Nowy Sącz organizuje wielką gale, w której najprawdopodobniej będę walczył o Mistrzostwo Europy w kickboxingu – dodaje zawodnik, który za swój największy sukces sportowy uważa...

Poznanie mojej żony, która przychodziła do mnie na treningi i tak się poznaliśmy.

Tuż za Pławeckim uplasował się kajakarz Dariusz Popiela – olimpijczyk z Pekinu, multimedalista Mistrzostw Polski, który ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy (w jego imieniu nagrodę odebrał tata i trener - Bogusław Popiela), a trzecie miejsce na podium zajęła Ewa Bulanda. Kickboxerka w 2015 roku wywalczyła Wicemistrzostwo Świata w Dublinie, zaś w kwietniu sięgnęła po 15 tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu a w maju po złoto Pucharu Europy w kickboxingu.