Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
27/12/2015 - 17:20

Pasterka pod gołym niebem na Osiedlu Nawojowska [zdjęcia]

Już po raz czwarty mieszkańcy osiedla Nawojowska w Nowym Sączu spotkali się na mszy świętej pasterskiej zorganizowanej w wigilijny wieczór na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 15.

Eucharystię przy ołtarzu, który wspólnymi siłami przygotował Zarząd Osiedla i pracownicy szkoły, w intencji mieszkańców i wszystkich pracowników szkoły, odprawił z humorem i w niekonwencjonalnej formie  o. Mirosław Jajko SJ. Oprawę muzyczną mszy zapewnił chórek „Gargamelki”  z kościółka kolejowego  pod opieką Anny Fedczyny. Dzieci z wielką radością śpiewały kolędy i pastorałki, do których włączyli się obecni mieszkańcy.

Wieczór jak co roku był wyjątkowo urokliwy, palące się ogniska dawały ciepło i niepowtarzalny klimat.

- Wydaje się, że co roku przybywa nas na to spotkanie coraz więcej, spotykamy się z wielką życzliwością i pomocą przy organizowaniu tego wieczoru. W tym roku oprócz pomocy i zaangażowaniu dyrektora szkoły, nauczycieli i pracowników, to jeszcze mieszkańcy z osiedla pomagali w przygotowaniu ołtarza i ognisk – mówi przewodnicząca Zarządu Osiedla Bogumiła Pawlikowska.

Po zakończeniu mszy św. przy blasku ognisk i śpiewie kolęd składano w imieniu Zarządu życzenia noworoczne dla wszystkich  mieszkańców.

Pasterka została zorganizowana również dzięki ludziom i firmom, które wspomogły Zarząd Osiedla - „Newag” (główny sponsor), firma „Hebe”, która przystroiła i ubrała ołtarz, firma „Hermano”, która zadbała o nagłośnienie oraz radny Tadeusz Gajdosz.

(M.K.)

Fot. Maciej Kwolek

Nowy Sącz: Pasterka pod gołym niebem na Osiedlu Nawojowska


Dziękujemy za przesłanie błędu