Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
30/08/2016 - 19:45

Piwniczna-Zdrój: Niezwykłe brzmienie mandolin, niepowtarzalny koncert (ZDJĘCIA!)

Niezwykłym brzmieniem mandolin wypełnił się kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej-Zdroju. Jak co roku odbył się tam jedyny w swoim rodzaju koncert.

Koncert na sto mandolin. Trochę dziś zapomniane, wyjątkowe instrumenty zabrzmiały już kolejny raz. Mandolinowe wydarzenie artystyczne jest organizowane co roku w sierpniu. Przyciąga ono wielu słuchaczy nie tylko z Sądecczyzny.

Koncert na sto mandolin Piwniczna-Zdrój

W tym roku w koncercie wzięli udział mandoliniści z Polski, Słowacji i Ukrainy. Wystąpiły: Zespół Ziarinka-Neslusa (Słowacja), Orkiestra Mandolinowa FS Barvinok (Słowacja), Zespół Mandolinistów Leśne Kwiaty (Ukraina), Orkiestra Mandolinowa Juno Wars z Warszawy (działa od 1984 r. przy Szkole Podstawowej nr 316 im. Astrid Lingren w Warszawie) i piwniczańska Orkiestra Mandolinowa Echo (istnieje od 1932 roku).   

Koncert na sto mandolin od kilku lat wpisuje się świetnie w kalendarz imprez kulturalnych miasta i gminy Piwniczna-Zdrój i Sądecczyzny. Jest jedyny i niepowtarzalny. Powoli o tej atrakcji zaczyna być głośno w kraju. Doroczne wspólne występy piwniczańskich mandolinistów i ich przyjaciół przyciągają wierną publiczność.

Koncert na sto mandolin Piwniczna

- W tym roku koncert był wyjątkowy, bo dopisały wszystkie zaproszone zespoły – powiedziała portalowi Sądeczanin.info Janina Janur, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju. - Pierwszą część koncertu poprowadziła Aleksandra Stadnicka-Wawer, dyrygent Orkiestry Mandolinowej Juno Wars z Warszawy, a drugą Antoni Leśniak, dyrygent Orkiestry Mandolinowej Echo z Piwnicznej.  

Wszystkie zespoły dały przepiękny koncert, na który złożyły się różne utwory. Naprawdę było, czego posłuchać. Każdy zespół wykonał własne kompozycje, a potem zagrały te, wspólnie wybrane utwory m.in. „Dumkę na dwa serca”, walc A. Chaczaturiana. Popłynęły przepiękne polonezy.

Efekt był znakomity. Na ten moment czekają szczególnie melomani, którzy nie opuścili ani jednego koncertu.

Organizatorem koncertu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w piwnicznej-Zdroju.

(MACH), Fot. Franciszek Kotarba.

koncert na sto mandolin Piwniczna


Dziękujemy za przesłanie błędu