Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
10/12/2016 - 10:40

Ponad pół tysiąca uczniów w konkursie historycznym SKT „Sądeczanin”

Za nami etap szkolny IV edycji Konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Do zmagań z historią „małej ojczyzny” przystąpiło 553 uczniów: 190 z gimnazjów, 56 ze szkół ponadgimnazjalnych, 307 ze szkół podstawowych i 10 dorosłych. Do wygrania są Stypendia im. Braci Potoczków.

Organizatorami konkursu są: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto –  Moja Duma” ma m.in. za zadanie: pogłębianie wiedzy uczniów i studentów o historii Sądecczyzny, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł i właściwego ich wykorzystywania, dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo regionu, poszanowanie kultury oraz tradycji lokalnych, uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla regionu.

W czwartej edycji przystąpiło 553 uczniów, 190 z gimnazjum, 56 ze szkół ponadgimnazjalnych, 307 ze szkół podstawowych, 10 dorosłych.  Koordynatorem konkursu jest Monika Fikiel-Szkarłat.

Czytaj: Dumni ze swojej „Małej Ojczyzny”. Uczniowie i studenci z nagrodami w konkursie historycznym

– Ponad 550 uczestników czwartej edycji świadczy o tym że konkurs jest potrzebny. Są to młodzi ludzie którzy  rozpoczynają swoją przygodę z historią przodków, którzy żyli na tej ziemi, aby później przekazywać ją następnym pokoleniom. Jestem przekonany, że wiedza, którą prezentują, daje im powód do dumy. Pozwoli na pokonywanie trudności i odnajdywanie się w nowych sytuacjach. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu oraz z całego serca w imieniu wszystkich podopiecznych dziękuję opiekunom naukowym konkursu. To dzięki waszej nieocenionej pracy, młodzi ludzie osiągają sukcesy i wyrastają na wielkich Polaków. Zawsze uważałem i w tej kwestii nic się nie zmieniło, że nauczyciel to nie tylko zawód ale również a nawet przede wszystkim powołanie – zaznacza Zygmunt Berdychowski, prezes SKT „Sądeczanin” i pomysłodawca konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

(JB), fot. archiwum SKT „Sądeczanin”

Ponad pół tysiąca uczniów w konkursie historycznym SKT „Sądeczanin”


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe