Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
06/04/2016 - 12:00

Poważny wypadek drogowy w Barcicach. Śmigłowiec LPR w akcji

W Barcicach (gmina Stary Sącz) doszło dzisiaj w nocy (6 kwietnia) do groźnego wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford, z niewyjaśnionych na razie przyczyn, zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i dachował. Kierowca z ciężkimi obrażeniami trafił do sądeckiego szpitala. Rano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował mężczyznę do jednej z krakowskich klinik.

Wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 87, około godz. 4.15. Na miejscu zdarzenia działały służby ratownicze.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju kierując samochodem marki Ford, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn zjechał na prawe pobocze, następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i dachował – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

poważny wypadek w Barcicach. Poszkodowany trafił do szpitala

Kiedy służby ratownicze przyjechały na miejsce zdarzenia kierowca znajdował się w rozbitym samochodzie. Mężczyzna był zakleszczony w pojeździe.

- By wydobyć kierowcę z auta, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Ratownicy usunęli część dachu i boku samochodu.

Poszkodowany, pod opieką zespołu Pogotowia Ratunkowego, został wydobyty z samochodu.

- W wyniku wypadku kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – dodaje sierż. szt. Basiaga.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa wypadkowa z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane przez funkcjonariuszy.

Dzisiaj rano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowanego mężczyznę z sądeckiego szpitala do jednej z krakowskich klinik.

(MACH)

Źródło: własne, KMP i PSP w Nowym Sączu.

Fot. PSP w Nowym Sączu.

Poważny wypadek w Barcicach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)