Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
03/04/2016 - 19:45

Premiera „Jasia i Małgosi”. Teatr NSA ma już 35 lat! [zdjęcia]

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu przygotował koleją premierę Teatru NSA . Tym razem na jubileusz 35-lecia zagrano „Jasia i Małgosię” według Julii Hartwig. Spektakl wyreżyserował Maciej Kujawski, aktor Teatru „Kwadrat” w Warszawie.

Działający pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Teatr NSA (Nowosądecka Scena Amatora) na swoje 35. urodziny przygotował inscenizację jednej z najpiękniejszych baśni świata, którą na motywach opowieści braci Grimm napisała znana polska poetka i autorka wielu utworów dla dzieci – Julia Hartwig.

„Jest to spektakl o przygodach zagubionego w lesie rodzeństwa i jego zwycięstwie nad złą czarownicą. To historia Jasia i Małgosi, w której ważną i pozytywną rolę odgrywają napotykane po drodze przez rodzeństwo zwierzątka i w której zwycięża dobro i niewinność, a zło zostaje zgładzone. Walorami przedstawienia są barwne kostiumy, scenografia z elementami teatru cieni i żywa akcja, której towarzyszy piękna muzyka Tadeusza Kierskiego i wpadające w ucho piosenki” – zachęcają twórcy przedstawienia.

Spektakl wyreżyserował współpracujący od kilku lat z nowosądecką sceną aktor warszawskiego Teatru „Kwadrat” - Maciej Kujawski (to jego czwarta realizacja w Nowym Sączu). Warto przedstawienie  zobaczyć całą rodziną i to nie tylko ze względu na popisowe sceny Mieczysława Filipczyka (Czarownica) i Grzegorza Raconia (Wilk), których role były długo oklaskiwane przez publiczność.

Obsada: Małgorzata Czech, Mieczysław Filipczyk, Grzegorz Racoń, Sławomir Bodziony, Mariusz Hatlaś, Katarzyna Szewczyk, Małgorzata Mastalska, Dominika Burnagiel, Magdalena Kurnyta, Agnieszka Kruczek, Krzysztof Żarowski, Łukasz Górski, Jakub Michalik, Kamil Jakubowski.

Scenografia i kostiumy: Tomasz Kujawski,

Choreografia: Maciej Kujawski i Magdalena Lippa,

Przygotowanie kostiumów: Izabela Wiatrak i Katarzyna Sikora,

Muzyka: Tadeusz Kierski,

Opracowanie muzyczne: Józef Bartusiak,

Asystent reżysera: Sławomir Bodziony,

Realizacja techniczna: Karol Majkrzak, Michał Skoczeń, Tomasz Dominik, Jacek Michalik.

(JB)
Fot. JB

„Jaś i Małgosia” na 35-lecie Teatru NSA, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu