Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
27/01/2017 - 07:25

Przenieśli Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Grybowie. Ale po co?

Filia sądeckiej Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grybowie ma nową siedzibę. Teraz mieści się w budynku przy ul. Armii Krajowej na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica.

Wcześniej, psychologowie i pedagodzy służyli pomocą w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie przy ul. Kościuszki 18, który teraz jest modernizowany. Trzeba było więc znaleźć nową lokalizację. Po dwóch przeprowadzkach, Poradnia wreszcie trafiła na ul. Armii Krajowej 19 w Grybowie i tu już zostanie.

- Chcieliśmy, żeby poradnia została w Grybowie – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który nadzorował prace i był pomysłodawcą stworzenia Poradni w nowej lokalizacji. – Dzieci i ich rodzice z terenu miasta i gminy Grybów od wielu lat korzystają z pomocy pracowników Poradni, nie muszą dojeżdżać do Nowego Sącza czy filii w Krynicy-Zdroju. Zajęcia odbywają się na miejscu – to bardzo ważne. Ponadto, większość pracowników Poradni też jest z tego terenu.

Wicestarosta dodał, że koszty adaptacji część hali, w których wcześniej znajdowały się m.in. warsztaty stolarskie, to ponad 40 tysięcy złotych. Ważny był też czas – remont został przeprowadzony w niespełna trzy miesiące.

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu Leszek Misiewicz podkreślił, że kadra jest profesjonalna i cały czas się dokształca. W planach są nowe formy terapii i zakup nowoczesnego sprzętu.

- Dziękuję Zarządowi Powiatu za przychylność i za to, że zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie – dodał Leszek Misiewicz. – Dziękuję w imieniu rodziców i dzieci, którzy korzystają z pomocy psychologów, pedagogów i logopedów.

Poradnia znajduje się obecnie w budynku przy ul. Armii Krajowej 19 w Grybowie. Prowadzi badania psychologiczne pod kątem trudności w nauce, trudności w pisaniu i czytaniu, dojrzałości szkolnej, lateralizacji, problemów wychowawczych, wyboru zawodu, zaburzeń emocjonalnych, zasiłku pielęgnacyjnego, a także: badania przesiewowe pod kątem dojrzałości szkolnej na terenie szkół i przedszkoli, terapię indywidualna dzieci i młodzieży z zaburzeniami w sferze emocji i zachowania, terapię indywidualną dzieci o zaburzonym rozwoju psychoruchowym, terapię grupową dzieci o nieharmonijnym i zaburzonym rozwoju psychoruchowym oraz warsztaty na terenie szkół i przedszkoli.

W poradni pracuje logopeda (badania logopedyczne dzieci z zaburzeniami mowy, badania przesiewowe dzieci z zaburzeniami mowy na terenie szkół i przedszkoli, terapia indywidualna dzieci z zaburzeniami mowy i terapia grupowa dzieci z zaburzeniami mowy).

Jest też oferta dla rodziców (konsultacje indywidualne w poradni, doradztwo w zakresie poprawnej pracy z dzieckiem, warsztaty doskonalące umiejętności wychowawcze rodziców, szkoła dla rodziców i wychowawców – cykl 10 spotkań).

(m) Fot. Maria Olszowska Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu







Dziękujemy za przesłanie błędu