Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
26/08/2016 - 10:15

Radna z Łomnicy-Zdroju zrezygnowała z mandatu. W listopadzie wybory uzupełniające!

W Łomnicy-Zdroju (gmina Piwniczna-Zdrój) szykują się wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy. Radna Katarzyna Gargula w połowie kadencji zrezygnowała z mandatu. Wojewoda małopolski zarządził wybory uzupełniające na 6 listopada br. Była radna w rozmowie z portalem Sądeczanin.info przyznała, że jej decyzja była podyktowana dodatkowymi obowiązkami zawodowymi, które spoczywają na jej barkach.

Pani Katarzyna Gargula była radną od 28 listopada 2014 roku, gdy na uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój złożyła, wspólnie z innymi radnymi uroczyste ślubowanie, do 8 sierpnia br. Została ona wybrana radną prawie dwa lata temu z okręgu wyborczego nr  12 obejmującego część dolną Łomnicy-Zdroju.

Zobacz także: Piwniczna-Zdrój: Złote Jabłko Sądeckie dla Barbary Paluchowej

- Radna pod koniec lipca br. złożyła pismo informujące o rezygnacji z mandatu radnej do komisarza wyborczego w Nowym Sączu – powiedział portalowi Sądeczanin.info Włodzimierz Grucela, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju. – Taka informacja wpłynęła również do naszego urzędu. Radna z Łomnicy motywowała swoją decyzję dodatkowymi obowiązkami zawodowymi. W związku z tym, że radna zrezygnowała w połowie kadencji z mandatu zostaną rozpisane wybory uzupełniające w tej części Łomnicy-Zdroju, w której go piastowała.

Sesja Piwniczna-Zdrój

W związku z zaistniałą sytuacją kilka dni temu wojewoda małopolski zarządził wybory uzupełniające w części Łomnicy-Zdroju. Odbędą się one 6 listopada br. Już uruchomiony został kalendarz wyborczy.

Do poniedziałku (29 sierpnia) komisarz wyborczy w Nowym Sączu przyjmuje zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych, a do 27 września br. Miejska Komisja Wyborcza w Piwnicznej-Zdroju przyjmuje listy kandydatów na radnego.

Udało się nam porozmawiać z byłą radną Katarzyną Gargulą. Zapytaliśmy ją o powody rezygnacji z mandatu radnej.

Zobacz także: "Wrzosowisko" w Piwnicznej-Zdroju. Poezja kłamać nie umie.

- Decyzja moja była podyktowana dodatkowymi obowiązkami zawodowymi, które spoczywają na moich barkach – mówi otwarcie była radna. – Właśnie te obowiązki nie pozwoliły mi w pełni, w stu procentach angażować się w pracę Rady Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Mając tego świadomość podjęłam, uważam, słuszną decyzję. Mam nadzieję, że w listopadzie zostanie wybrana osoba, która w stu procentach będzie angażowała się w pracę rady.

Pani Katarzyna jest sekretarzem  Gimnazjum w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łomnicy-Zdroju, a także starszym inspektorem ds. BHP w placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy Piwniczna-Zdrój.

Do czasu wyborów uzupełniających i złożenia ślubowania przez wybraną nową radną, albo nowego radnego Rada Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju będzie pracować w czternastoosobowym składzie.

(MACH), Fot. Dariusz Izworski (UMiG Piwniczna-Zdrój). - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe