Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
15/12/2016 - 12:10

Rewolucja na osiedlu Wojska Polskiego już od 19 grudnia! Przybędzie jednokierunkowych ulic

Już od 19 grudnia na Osiedlu Wojska Polskiego wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

Na ulicy Poniatowskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Darowskiej do ulicy Korzeniowskiego z kierunkiem ruchu od ul. Darowskiej do ul. Korzeniowskiego.

Zobacz też: Ile ofiar trzeba, by zmienić Poniatowskiego? Ta ulica od zawsze na językach

Ale na tym nie koniec. Na ulicy Korzeniowskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Poniatowskiego do ul. Wieniawskiego z kierunkiem ruchu od ul. Poniatowskiego do ul. Wieniawskiego.

- Dlaczego mieszkańcy okolicznego osiedla Wojska Polskiego mają się podporządkowywać KNS-om licznie odwiedzającym wspomnianą przychodnię oraz aptekę z "doradcami" i kolejkami jak za PRL? Dlaczego mieszkaniec Korzeniowskiego będzie zmuszony przejeżdżać przez ulicę, na której będzie jeszcze większy chaos niż obecnie (nie wierzę, że auta będą parkować wyłącznie po jednej stronie jak stanowi kodeks ruchu drogowego). Jeszcze pytanie: co na to mieszkańcy okolicznych uliczek np. Darowskiej czy Szymanowskiego, na których przerzuci się ruch dla dojeżdżających do swoich miejsc zamieszkania napisał nasz Czytelnik w komentarzu do publikacji Co ten tir tu robił? Kierowca magik, bo przez Poniatowskiego przejechał

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu