Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/11/2015 - 10:35

Sądecki „elektryk” zrobi karierę w telewizji ?

Sądecki „elektryk” gości dziś Telewizję Polską. Do najlepszego w kraju technikum dziennikarze przyjechali kręcić zdjęcia na potrzeby reportażu o szkołach z pasją, takich, które premiują uczniowskie talenty i ich innowacyjne pomysły.

elektrykTelewizję Polską zainteresował organizowany przez najlepsze w Polsce sądeckie technikum piknik naukowy, który doczekał się już czterech edycji. To innowacyjne szkolne przedsięwzięcie, podczas którego uczniowie „elektryka” prezentują swoje pasje i nowatorskie pomysły, takie jak na przykład programy komputerowe, urządzenia elektroniczne i mechatroniczne.

- Prezentowane na pikniku pasje naszych uczniów nie mają ograniczeń do dyscyplin i dziedzin wiedzy. Nasi wychowankowie mają pełną twórczą swobodę, którą z powodzeniem wykorzystują przy realizacji swoich zamysłów - mówi dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych Walenty Szarek

To właśnie naukowy piknik przyniósł sądeckiemu technikum pierwszą nagrodę w konkursie Urzędu Marszałkowskiego pod hasłem Małopolska Szkoła z Pasją.  

- To plebiscyt, który promuje placówki oświatowe stawiające na edukacyjne innowacje i alternatywne formy edukacji. Premiuje bardzo oryginalne pomysły, mające prowadzić do tego, żeby szkoła była miejscem przeróżnych uczniowskich pasji - dodaje Szarek.

Co sądecki elektryk prezentował telewizji zbierającej materiał do reportażu?

- Przede wszystkim naszą pracownię automatyki budynkowej , gdzie odbywają się bardzo ciekawe zajęcia pozalekcyjne, no i oczywiście naszych uczniów i ich prace, prezentowane podczas ubiegłorocznego pikniku naukowego. Nie możemy odżałować, że nie będzie tych, którzy już zostali studentami - mówi dyrektor "elektryka". 

Reportaż z udziałem sądeckiego elektryka, w którym znajdzie się także wątek poświęcony nagrodzonej w tym samym plebiscycie szkole podstawowej w Maszkowicach zostanie wyemitowany 7 grudnia na antenie Telewizji Kraków.

- Dopełnieniem naszego reportażu, którego bohaterami są wszyscy laureaci konkursu Małopolska Szkoła z Pasją - taki zresztą tytuł będzie nosił gotowy już materiał - będą felietony poświęcone każdemu ze zwycięzców - mówi Joanna Buratowska autorka reportażu, dziennikarka TVP Kraków.

(mika)

Fot. Rob.

TVP Kraków w sądeckim "elektryku". Fot. Rob










Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe