Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
27/07/2016 - 10:30

Sądeckie karetki na Błoniach krakowskich. ZDJĘCIA!

Trzy zespoły ratowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego wspólnie z innymi ratownikami medycznymi niosą pomoc uczestnikom Światowych Dni Młodzieży.

Sądeckie karetki na ŚDM

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wyposażyło i oddelegowało na Światowe Dni Młodzieży trzy dodatkowe zespoły ratownicze. Działają one i są do dyspozycji funkcjonującego sztabu medycznego utworzonego na potrzeby tych uroczystości.

Już w poniedziałek sądeccy ratownicy medyczni zabezpieczali, wspólnie z innymi medykami, strategiczne punkty w Krakowie.

Zobacz także: Strażacy z Sądecczyzny wspierają służby ratownicze podczas ŚDM

- Podczas wczorajszej mszy świętej rozpoczynającej Światowe Dni Młodzieży, załogi sądeckich karetek udzielały pomocy medycznej pielgrzymom na krakowskich Błoniach – powiedział portalowi Sadeczanin.info Krzysztof Olejnik, rzecznik prasowy Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Wielu pielgrzymów ma za sobą długą podróż samolotem. Dla pielgrzymów z Tajwanu trwała ona ponad dwadzieścia godzin. Pomimo, że większość pielgrzymów, to zdrowi i silni młodzi ludzie, to zmęczenie dało się im we znaki. Nie bez znaczenia jest również zmiana klimatu, jak również diety. Z tego też powodu ratownicy mieli ręce pełne pracy.

Sądeckie karetki na ŚDM

Jak przyznaje rzecznik Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, sił do pracy dodaje ratownikom medycznym, wspaniałe przyjęcie pielgrzymów z całego świata, którzy okazują wielką życzliwość i uznanie dla tego, co robią medycy.  

(MACH), Fot. Krzysztof Olejnik.

Sądeckie karetki pogotowia na ŚDM


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)