Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
15/05/2016 - 19:30

Sandecja pokonała GKS Bełchatów. Dwie bramki Aleksandra

Sandecja pokonała dziś (15.05) na własnym stadionie PGE GKS Bełchatów 2:0, do przerwy 0:0 w rozgrywkach 1. Ligii piłki nożnej. Tym samym gospodarze awansowali na 8. miejsce w tabeli, a goście pogrążyli się w strefie spadkowej

Obie bramki strzelił Arkadiusz Aleksander. Pierwsze celne trafienie zaliczył w  50. minucie meczu,  a  wynik spotkania ustalił w 85 minucie. Po chwili 36-letni napastnik Sandecji zszedł z boiska, żegnany brawami przez kibiców. Aleksandra zastąpił w końcówce meczu Dawid Janczyk.

We wtorek radni Nowego Sącza będą głosować uchwałę o przyznaniu kończącemu karierę sportową Arkadiuszowi Aleksanderowi Złotej Tarczy Herbowej Miasta Nowego Sącza w uznaniu jego zasług za propagowanie Nowego Sącza na boisku piłkarskim. Aleksander miał udział w największych sukcesach Sandecji, grającej od pięciu sezonów na zapleczu Ekstraklasy.

Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki. Po dzisiejszej wygranej z GKS Bełchatów Sandecja zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Tym samym trener Radosław Mroczkowski z naddatkiem wykonał zadanie postawione przed nim przez zarząd  klubu. Przypomnijmy, że gdy w przerwie zimowej Mroczkowski obejmował funkcję trenera, Sandecja znajdowała się w strefie spadkowej.

W sobotę 21 maja Sandecja jedzie do Suwałk, gdzie zmierzy się miejscowymi  Wigrami.