Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
04/09/2016 - 09:30

Schody na Rysy. To nie żart! W internecie zawrzało

Na słowackim szlaku na Rysy pojawiły się stalowe schody. Konstrukcja ma ułatwić turystom podejście na szczyt. Do tej pory korzystali oni z grubych łańcuchów. Schody na Rysy nie wszystkim się, jednak spodobały. Na portalach społecznościowych zawrzało. Posypały się negatywne komentarze.

Schody na Rysy. W internecie zawrzałoInformacja o budowie schodów na Rysy wraz ze zdjęciem ze szczytowej partii Rysów pojawiła się na Facebooku, na profilu "Aktualne warunki w górach". 

– Schody na Rysy!! Nie, to nie żart. Od strony słowackiej w miejscu, gdzie są łańcuchy, trwa budowa metalowych schodów. Stan z 28.08. Są też lśniące, nowiutkie łańcuchy – napisano w poście.

Na zdjęciu widać, że schody na Rysy wykonane są z kratownicy. Stopnie zostały zamontowane na metalowych prętach osadzonych w skale. Jak podał wspomniany profil społecznościowy konstrukcja nie jest jeszcze ukończona.

Pomysł, niestety nie wszystkim się podoba. Część internautów, z pewnością również turystów lubiących chodzić po górach, nie stroni od uszczypliwych komentarzy.

Internauci pytają w nich: „A latarnia gdzie?”, „A gdzie balustrada?”. Niektórzy zaś chcą wiedzieć, kiedy zostanie wybudowana winda?

Ale są również i tacy, którym schody na Rysy nie przeszkadzają. Cześć internautów wskazuje, że metalowe schody będą dużym ułatwieniem dla tragarzy, którzy dostarczają do górskich schronisk artykuły żywnościowe i inne niezbędne rzeczy i towary.

(MACH), Fot. print screen facebook.com/Aktualne warunki w górach.Dziękujemy za przesłanie błędu