Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
04/08/2016 - 10:45

Stary Sącz: Potrzebny nowy samochód dla niepełnosprawnych

Jeszcze około 35 tysięcy złotych potrzebuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, aby kupić nowy samochód dla swoich podopiecznych. Obecny bus przejechał ponad 300 tysięcy kilometrów i coraz częściej wymaga interwencji mechanika.

Specjalistyczny samochód, którym można przewozić osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, to wydatek około 130 tysięcy złotych. „Gniazdo” liczy na dofinansowanie z PFRON-u, gdzie został już złożony stosowny wniosek, ale i tak może wynieść ono nie więcej niż 80 tysięcy złotych. Brakującą sumę stowarzyszenie musi zdobyć na własną rękę.

- Mamy już około 12 tysięcy złotych. Pomagają nam lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy miasta. Zwracamy się też z prośbą o wsparcie do firm z naszego regionu – mówi Wojciech Lasek, wiceprezes stowarzyszenia „Gniazdo”.

- Wspaniałą inicjatywę podjął jeden z naszych sympatyków, który zainicjował akcję na facebooku #500plus. Chodziło o to, aby 500 osób wpłaciło po 100 zł, co dałoby potrzebną nam na samochód sumę pieniędzy. Akcja nie przyniosła wielkich korzyści materialnych, ale była dla nas ogromnym wsparciem  – dodaje Zofia Wcisło, prezes „Gniazda”.

Zbiórka cały czas trwa. Wszyscy, którzy zechcą przyłączyć się do akcji mającej na celu zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych – podopiecznych „Gniazda” mogą dokonywać wpłat na specjalne subkonto „na samochód” nr konta: 49 8816 0001 2001 0002 6619 0004.

(KB) [email protected]

Fot. arch. stowarzyszenia „Gniazdo” Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe