Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
20/11/2015 - 08:40

Stary Sącz: Warsztaty dla ojców, którzy chcą być lepsi

Po raz kolejny w dniach 4, 5 grudnia ojcowie z gminy Stary Sącz będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie Tato.net. Dzięki dofinansowaniu samorządu koszt uczestnictwa to 60 złotych a temat tegorocznych zajęć to: 7 sekretów efektywnego ojcostwa.

dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę- Zainteresowanie warsztatami jest bardzo duże. W zeszłym roku na 25 miejsc mieliśmy 40 chętnych –nie kryje satysfakcji Piotr Brzukała, organizator warsztatów.

W tym roku przedsięwzięcie może cieszyć się jeszcze większym powodzeniem, bo do udziału w zajęciach po raz pierwszy zaproszono matki. – Wynika to z faktu, że problemy z komunikacją z dziećmi mają nie tylko ojcowie. A gdy nad tym tematem pracują razem oboje rodzice wtedy jest większa szansa na sukces wychowawczy w tym zakresie – zaznacza Brzukała.

Jak podkreślają trenerzy Tato.net z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  - na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce "Serce ojca".

Szczegóły organizacyjne, warunki uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe  znaleźć można pod adresem:

http://www.tato.net/tatonet_en/warsztaty/details/439-7-sekretow-efektywnego-ojcostwa

Zajęcia odbędą się w nowootwartej bibliotece w Gołkowicach Dolnych. 

ES [email protected]

Fot.: archiwum Tato.netDziękujemy za przesłanie błędu