Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
14/07/2016 - 08:30

Straż Graniczna sprawdza paszporty, ale nie na przejściu Piwniczna/Mniszek?

Od 4 lipca strażnicy domagali się paszportów tylko w Chyżnym i na lotnisku w Balicach. - Ale to może się w każdej chwili zmienić - zastrzega kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy SG z Nowego Sącza. Przywrócenie kontroli na granicy ze Słowacją wprowadzono w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Od 4 lipca funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przywrócili kontrole na granicy polsko - słowackiej na terenie Małopolski oraz na lotniczym przejściu granicznym.

Zadania te były wykonywane przez funkcjonariuszy placówek Straży Granicznej w Krakowie Balicach oraz w Zakopanem.

- Kontrolą objęto łącznie 14 tysięcy 394 osoby, w tym 3 tysiące 529 osób w lotniczym przejściu granicznym w Krakowie – Balicach oraz 10 tysięcy 865 osób w przejściu granicznym w miejscowości Chyżne - podsumowuje dotychczasowe działania kpt. Dorota Kądziołka z KOSG.

Przejście Piwniczna - Mniszek nie jest na razie monitorowane, ale i tu do 2 sierpnia trzeba mieć ze sobą paszport/dowód. Dotyczy to wszystkich przekraczających granicę polsko - słowacką niezależnie od obywatelstwa.

Zobacz też: Szczegółowa trasa przejazdu kolarzy Tour de Pologne w Nowym Sączu

Kontroli poddano też 4 tysiące 710 samochodów oraz 39 samolotów w ramach wewnętrznych połączeń lotniczych. Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej potrwa do 2 sierpnia. W tym okresie granicę polsko – słowacką można przekraczać w 60 przejściach granicznych, przy czym na terenie Małopolski zostało wyznaczonych 35 takich przejść.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu