Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
20/06/2016 - 11:05

Tajemnica parkingu przy Tauronie! Popatrz sobie, ale nie używaj! [WIDEO]

Przy Barbackiego działa Tauron i Urząd Skarbowy. Codziennie są tu tłumy petentów, którzy nagminnie mają problem z parkowaniem. Tauron dla swoich wybudował parking, ale nikt tu wjechać nie może. Z kolei setki petentów Urzędu Skarbowego na dziś i parkingu przy US może tylko pomarzyć.

- Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki jednego z sądeckich parkingów na ulicy Barbackiego tuż przed siedzibą firmy Tauron. Jestem częstym klientem tej firmy i nie mogę zrozumieć dlaczego załatwiając sprawy w komercyjnej firmie nie mogę skorzystać z parkingu, który od momentu wybudowania cały czas jest zamknięty - napisał do nas Czytelnik (nazwisko do wiad. red.).

 - Próbowałem pytać na infolinii Tauron jednak tam nie chcą udzielić informacji. Bardzo proszę o pomoc. Może Wam jako dziennikarzom uda się ustalić faktyczne przyczyny ciągłego zamknięcia parkingu, które już dawno powinien służyć klientom firmy - komentuje.

W rozmowie na miejscu okazało się, że na parking ostrzą sobie zęby również petenci Urzędu Skarbowego.

- Tu jest prawdziwy dramat. Ja za każdym razem jak tu jestem, zastanawiam się, jak to możliwe, że przy tak ważnym urzędzie jak skarbówka nie idzie po ludzku zaparkować. Już tu parę razy dostałem cięgi, że stanąłem komuś pod płotem - komentuje pan Mariusz z Małej Poręby.

- Nie mam o to pretensji, skuliłem głowę wysłuchałem, przeprosiłem, ale coś trzeba w z tym w końcu zrobić. Dłużej tak być nie może. Powiem więcej, jestem ciekaw jak Tauron chce sprawdzić, czy na

parkingu stoi jego klient a nie urzędu naprzeciwko? - mówi.

Rzecznik prasowy Tauron telefonu nie odbierał, wysłaliśmy mu zapytania pocztą elektroniczą.

Jednocześnie zagadnęliśmy o problem parkingów bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym.

Okazuje się, że nie ma najmniejszych szans na rozbudowę, budowę czy dobudowę dodatkowych miejsc parkingowych, wszystkie tereny dookoła są w prywatnych rękach. Ich wykup kosztowałby krocie, a nie ma na to środków.

Zastępca naczelnika US Andrzej Polak nie ukrywa, że są okresy, kiedy w budynku urzędu przebywa jednocześnie kilkadziesiąt osób, więc siłą rzeczy prawie tyle samo osób chce też gdzieś zaparkować.

- Tak jest na przełomie lutego i marca gdy najwięcej osób składa PIT 37, w czerwcu, gdy wzywamy do złożenia korekt zeznań i w okresie, kiedy potrzebne są zaświadczenia do składania wniosków o stypendia i do świadczeń rodzinnych - obrazuje.

A parking, którym skarbówka obecnie dysponuje ma zaledwie ok. 30 miejsc, z czego część zajmują pracownicy.

Czekając na odpowiedź z Tauronu czekamy na Państwa komentarze jak rozwiązać problem deficytu miejsc parkingowych przy Barbackiego?

Ewa Stachura e.stachura@sadeczanin.info

Fot.: Czytelnik 

Film: Krzysztof Stachuta

Tajemnica parkingu przy Tauronie! Popatrz sobie, ale nie używaj!


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021